Iidsete märkide vägi

Käsitöökursusel tutvutakse iidsete märkidega
Täna algab Paikuse valla Seljametsa muuseumis ja Seljaku käsitöötalus käsitöökursus „Iidsed märgid tänapäevases võtmes“. Kursusel tutvustatakse vanu märke ja sümboleid, mida eestlased on käsitöödes aastasadu kasutanud ning õpitakse valmistama märkidest inspireeritud käsitööesemeid. Kursuse juhendaja, käsitöökoolitaja, raamatute autori ja Seljaku käsitöötalu perenaise Annika Põltsami sõnul on eestlased aastasadu tundnud ja käsitöömustrites kasutanud mitmesuguseid märke ja sümboleid, kuid tänapäeval tuntakse neist väheseid ning Eesti märkide kohta napib ka kirjandust. Näiteks kaheksakand on tuntud õnnetoov märk, mulgi arhalisest tikandist pärit elupuuõis sümboliseerib viljakust ning ristimärgile on eestlased omistanud erakordset väge ja võimu. Täna saab tutvuda märkidega Seljametsa muuseumi esemetel ning maalida oma lemmikmärgid siidist alustele. Järgmistel kokkusaamistel saab meisterdada jõulukuuse otsa sobiva kangast kaheksakanna ning meisterdada klaaspärlitest ehteid vanade märkide ainetel. Kultuurkapitali toel valminud kursuse töid saab näha näitusel Seljametsa muuseumis.
Esimene kokkusaamine Seljametsa muuseumis 15.11. kell 11. Esimese kokkusaamise osaluspanus 1- , ülejäänu tasub Kultuurkapital.
NB! Kuna Kultuurkapitali toel algatatud projektis said kõik kohad kiiresti täis, on võimalus osaleda märkidekursusel projekti väliselt. Vt infot ülevalpoolt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: